ایده پارک

برگزار کننده : پارک علم و فناوری استان همدان
امروز: یکشنبه، 6 خرداد 1397
» قوانین ایده پارک

قوانین ایده پارک

قوانین ایده پارک

رویداد ایده پارک

مقدمه
ایده پارک رویدادی است که افراد توانمندی خود را در ایده پردازی، بیان ایده و انتقال آن به دیگران درمحیطی دوستانه محک میزنند. هر کس حداقل یک فکر یا ایده های دارد که با تمام شور و اشتیاق به آن می پردازد. در مجموع رویداد ایده پارک محلی است برای به اشتراک گذاری ایده های مبتنی بر تجربیات زندگی ساز، موضوعات مورد علاقه و شوق برانگیز و شنیدن نقطه نظرات منحصر به فرد داوران در خصوص ایده­های مطرح شده. 

نحوه انتخاب ایده های برتر جهت حضور در مرحله نهایی:

پس از ثبت نام ایده­ها در رویداد از طریق این سامانه، ایده­ های ویرایش شده توسط دبیرخانه بعد از اتمام مهلت ثبت نام، برای هیئت داوران ارسال و از بین آنها برترین ایده ها انتخاب شده و تا چندساعت قبل از شروع رویداد به صاحبان آنها اطلاع داده می شود. شاخص های مورد نظر داوران به شرح زیرمی باشد: 

1. نوآوری
2. جذابیت ایده
3. شفافیت ایده
4. بازار پسند بودن
 

ویژگی ایده برتر:

یک ایده خوب باید نوآور، شفاف، دارای توجیه اقتصادی، امکانپذیری و بازار پسند و مهمتر از همه مرتبط باموضوع رویداد باشد و به طور کلی:

ایده ­ها باید از تنوع موضوعی بالایی برخوردار باشند. ممکن است درخواست چندین ایده خوب براییک موضوع وجود داشته باشد ولی برخی از آنها برای حفظ تنوع موضوعات حذف شوند.

درخواستهایی که موضوع آنها دارای بیشترین نوآوری، جذابیت، هیجان انگیز بودن و کارپذیری بوده و محصول تجربه، دانش، تلاش و حرفه خود صاحب ایده باشند در اولویت قرار می ­گیرند.

موضوعاتی که قبلا ارائه شده اند، اولویت کمتری برای تایید نهایی دارند مگر آنکه وجه تمایز قابل توجهی با ایده مشابه داشته باشند.

لازم به ذکر است به هر ایده طبق شاخص­های تعریف شده امتیاز داده می­شود. امتیازات داوران پس ازنرمالایزه شدن جهت تعیین 3 ایده برتر استفاده می­شوند.

شاخص های امتیاز دهی در مرحله نهایی: 

 

نحوه ارائه ایده:

در این مرحله مدت زمان ارائه ایده 3 دقیقه می­باشد که در این بازه زمانی ایده پرداز ایده خود را ارائه می کند. پس از ارائه، داوران به مدت 5 دقیقه نظرات خود را در خصوص ایده ارائه شده اعلام می کنند. (نحوه زمانبندی ارائه ایده و داوری ها با توجه به تعداد ایده ها متغیر می باشد)

نحوه انتخاب ایده های برتر:

بعد از آن شرکت کنندگان رای خود را به 3 نفر در برگه رای ثبت می کنند که آرای شرکت کنندگان شمارش شده و بر اساس نتایج رای گیری و نظرات داوران به نسبت 30 % و 70 % به ترتیب جمع شده و 3 نفر برتر انتخاب می شود.